Posázavský pacifik
http://pacifik.vypravci.com
pacifik@vypravci.com

Články


Omezování železniční dopravy v Ústeckém (http://www.kr-ustecky.cz) a Libereckém kraji (http://www.kraj-lbc.cz) 
Rubrika: Aktualita
Autor: Michal Dlouhý
Datum: 10. listopadu 2005

Dle informací na serveru K-Report (http://www.k-report.net) se od první změny GVD 2005/2006 plánuje drastické omezení osobní železniční dopravy taktéž v Ústeckém a Libereckém kraji. Na skoro všech regionálních tratích má být zastaven provoz, tam kde nebude doprava zastavena úplně, bude silně zredukována. Snížení počtu spojů se má týkat i hlavních tratí. Například ve Šluknovském výběžku má být doprava zastavena na tratích 084, 085, 088 v celé trase, na trati 089 pak v úseku Rybniště - Varnsdorf, na trati 083 by měly být zachovány pouze čtyři páry vlaků. Dále se má jednat o zastavení provozu na trati 132 a na trati 081 se předpokládá redukce spojů až o 50%. Stejně tak ve zbytku výše zmíněných kraju. Dále má být zakázáno zveřejňování informací z důvodu, aby celá akce proběhla v klidu a utajení, aby se starostové dotčených obcí a lidé nemohli bouřit a stěžovat si tak, jak se nyní děje ve středočeském regionu. Z požadovaných 415 milionů dotací ze strany Českých drah, a.s. (http://www.cd.cz) má být kraji uhrazeno pouze 280 milionů.


Kraj přehodnocuje stanovisko 
Rubrika: článek
Autor: Michal Dlouhý
Datum: 08. listopadu 2005

Po zveřejnění zámerů Středočeského kraje (http://www.kr-stredocesky.cz) ze dne 19. září 2005 o krácení dotací na krytí ztráty z provozování osobní železniční dopravy na rok 2006 a z toho vyplývajícího záměru Českých drah, a. s. (http://www.cd.cz) o neprovozování osobní dopravy na devíti tratích středočeského regionu se mezi občany zvedla nevole. Byla sestavena petice (http://pacifik.vypravci.com), kterou podepsalo...(přečíst celý článek (http://pacifik.vypravci.com/HTML/CZE/c0511061.htm))


Reportáž na prvním programu České televize (http://www.czech-tv.cz) 
Rubrika: aktualita
Autor: Michal Dlouhý
Datum: 28. října 2005

V sobotu 29. října se ve 12:05 na obrazovkách prvního programu České televize (http://www.czech-tv.cz) v rámci Týdnu v regionech objeví reportáž o tratích Posázavského pacifiku, budoucnosti osobní dopravy, záměrech středočeského kraje a celé související problematice.


Neoficiální informace o současném stavu 
Rubrika: aktualita
Autor: Michal Dlouhý
Datum: 22. října 2005

Podle neoficiálních a nepotvrzených informací, které je možné zaslechnout mezi lidmi aktivně se zajímajícími o tuto problematiku, došlo k částečnemu posunu ve vývoji. Dle těchto informací by měla být železniční doprava v silně redukovaném stavu (dva páry vlaků denně) provozována do železniční stanice Čisovice. V pátek 21. října 2005 mělo zastupitelstvo Středočeského kraje (http://www.kr-stredocesky.cz) přijmout zásadní stanovisko k dané problematice; závěry nejsou známy.


Podpora ze strany ekologického sdružení 
Rubrika: aktualita
Autor: Michal Dlouhý
Datum: 22. října 2005

V úterý dne 18. října 2005 proběhlo mimořádné zasedání pražské pobočky ekologického sdružení Strany zelených (http://www.zeleni.cz) vyvolané připravovaným rušením vlakových spojů na území středočeského regionu. Mimojiné zde zazněla podpora akcí kolem dění na tratích Posázavského pacifiku a přísliby agitace v této věci.


Reportáž na televizní stanici Prima (http://www.iprima.cz) 
Rubrika: aktualita
Autor: Michal Dlouhý
Datum: 21. října 2005

O víkendu 22. nebo 23. října se v 19 hodin na obrazovkách televizní stanice Prima (http://www.iprima.cz) v rámci Zpravodajského deníku objeví reportáž o tratích Posázavského pacifiku, budoucnosti osobní dopravy, záměrech středočeského kraje a celé související problematice.


Veřejné zasedání zastupitelstva Středočeského kraje (http://www.kr-stredocesky.cz) 
Rubrika: aktualita
Autor: Michal Dlouhý
Datum: 18. října 2005

Dne 24. října 2005 proběhne veřejné zasedání zastupitelstva Středočeského kraje (http://www.kr-stredocesky.cz). Zasedání se uskuteční od 9 hodin na adrese Zborovská 11, Praha 5 v prvním patře. Počet míst pro hosty je omezen na cca 25 lidí.


Setkání příznivců železniční dopravy 
Rubrika: článek
Autor: Michal Dlouhý
Datum: 18. října 2005

Dne 17. října 2005 se od 18:30 konalo v obci Měchenice setkání příznivců železniční dopravy na tratích Posázavského pacifiku, občanů a zástupců dotčených obcí. V úvodu byly předány podepsané petiční archy (http://pacifik.vypravci.com/HTML/CZE/petice.htm) paní Ivě Tekáčové, která byla rovněž moderátorkou celého setkání. Veřejnost byla seznámena s aktuálním vývojem situace...(přečíst celý článek (http://pacifik.vypravci.com/HTML/CZE/c0510181.htm))© Copyright Michal Dlouhý a kolektiv spoluautorů, Praha, 2005. Všechna práva vyhrazena.